BIAŁY KRUK (tym razem prawdziwy) i czarne też

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 96
<
>
...przepiękna pocztówka z krukiem - i to białym ...na szczęście trochę tradycyjnych czarnych też się znalazło.......nie chcę tworzyc celowego działu dla mojego mini-zbiorku kruków a więc dlatego wrzucam go tutaj (Makabreski)....pocztówka wg. pracy grafika niemieckiego Hansa Hofmanna ...tytuł oryginału "Der Weisse Rabe" ...prawdziwy biały kruk..........................

Volkmann był malarzem i artystą grafikiem pozostającym pod silnym wpływem Art Nouveau / Secesji. w latach 1880-tych, Po studiach w Akademii w Dusseldorf' ie, wyruszył do Akademii Karlsruhe gdzie pozostał aż do 1892 roku. Później przebywał w kolonii artystycznej w Willinghausen. Wiele z jego prac zostało reprodukowanych w formie litografii, zajmował się także ilustrowaniem pocztówek.

(źródło: www.metropostcard.com)
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 433 razy od 28 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.