OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 6
<
>
Wieniec był wpinany do nakrycia głowy typu : beret, uszanka.

Na trzecim zdjęciu pokazano przykład wieńca na berecie.Wieniec tego typu był stosowany na nakryciach głowy wojskowych Sił Zbrojnych ZSRR do 1991 roku.Nie zachował się wąs do mocowania.AWERS

Wieniec składający się z czterech listków po prawej i lewej stronie, pośrodku złączonych tasiemką. Pomiędzy ramionami wieńca, czerwona gwiazda z promieniami, pośrodku której znajduje się sierp i młot.

Wieniec lekko wypukły, z ubytkami czerwonej emalii na gwieździe.Na rewersie widoczny znak producenta - producent nie ustalony.W zbiorach również połówka wieńca, z innymi sygnaturami producenta :

- u góry : gwiazda z wpisaną jakby dużą literą I, na dole rzymska cyfra jeden.

-----------------------------------------------------------------

cccp, insignia, odznaka, soviet-army, ussr, zsrr, Soviet Army, звания в Вооружённых Силах СССР, Ушанка, Берет, Звезда,Советская Армия, Эмблема, Кокарда СА, Кокарда СА солдатская со звездой в обрамлении, Кокарда Солдатская, Army enlisted man badge, wieniec, kapusta,gwiazda, sierp i młot, серп молот.
Data dodania: 27 lutego 2011
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Dostateczny
Grubość: ok 2,0 mm
Kolor / barwa: złoty
Szerokość: ok. 50 mm
Waga: 4,20 g
Wysokość: 39,4 mm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1026 razy od 27 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.