NEW YORK lata 80-te

Duże zdjęcie NEW YORK lata 80-te
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 53
<
>
Statua w środku .

Historia Tablic

"Pierwsza tablica rejestracyjna została wydana w Baden ( Niemcy) w 1896 roku. Massachusetts było pierwszym stanem w USA, który wyprodukował tablice rejestracyjna w 1903 roku. Najwcześniejsze tablice były robione ze skóry, drewna oraz porcelany. Amerykański stan Delaware wciąż pozwala na używanie porcelanowych tablic.

Meksyk był pierwszym krajem gdzie użyto odblaskowych tablic rejestracyjnych w 1936 roku. Wytłoczone numery były pokryte farbą zawierającą szkło -jak krople żeby uzyskać właściwości odblaskowe. W roku 1948 stan Connecticut wprowadził odblaskowe tablice rejestracyjne. Wynalezienie w 1960 roku warstwy „folii" odblaskowych przez „3M" (pseudonim lub też jakiś skrót) zastąpiło proces nakrapiania szkła na blachę, i zaakceptowane przez większość stanów Ameryki zostało przyjęte w 1970 roku.

W 1924 roku Nowy Jork oraz Kalifornia miały wyprodukowanych i wydanych 1.000.000 tablic rejestracyjnych. W Stanach Zjednoczonych tablice produkowane są w więzieniach stanowych o zaostrzonym rygorze. Tylko w stanach Alaska, Hawaje i Oregon tablice produkowane są przez prywatne firmy, ale dystrybucją i wydawaniem zajmuje się rząd stanowy. W Europie i w większości krajów na świecie numery tablic rejestracyjnych wydawane są w województwach/stanach/gniinach/itp, przez ośrodki komunikacji, ale produkcją samych tablic zajmują się prywatne firmy.

Idaho było pierwszym stanem, który w 1928 wyprodukował tablice graficzną, (z grafiką w tle) - ziemniak.

W Pennsylvanii w 1931 roku wyprodukowano oraz wydano pierwszą spersonalizowaną (wygląd i napisz taki jak chciała osoba zamawiająca) tablice rejestracyjną. Tak jak Amerykanie stawali się lepiej prosperującymi, tak tablice robione na zamówienie klienta (spersonalizowane) stawały się bardzo popularne, co pociągnęło za sobą wzrost wpływów za takie tablice liczony w miliardach dolarów, oraz stworzyło dobre źródło , dochodów dla edukacji (college), ochrony przyrody oraz zwierząt żyjących w stanie naturalnym (wildlife) oraz innych projektów.

Ponad 30 stanów w USA oraz niektóre prowincje w Kanadzie, nie wymagają przedniej tablicy rejestracyjne. Tablice rejestracyjne mogą być promocyjne - do wypromowania biznesu lub grupy, marki, odmiany pojazdu, hobby, antyczne pojazdy, stary stan USA, drużyna sportowa, tubylcy zamieszkujący dany region, albo też osobiste kreacje itp. Inne specjalne tablice mogą przedstawiać: morze, religie, wojskowa tablice rejestracyjną, flagę kraju (np.: United We Stand) śmieszne tablice, i wiele, wiele innych!!"
Data dodania: 3 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1980 - 1985
Miejsce pochodzenia: Ameryka Północna
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 993 razy od 3 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.