EMBLEMAT rowerowy - BRENNABOR w Tyfus Darek - Moje zbiory w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 23
<
>
Brennabor to historyczna niemiecka marka rowerów.

Firma została założona w 1871 roku przez braci Adolfa, Hermanna i Carla Reichsteinów. Już w 1870 były produkowane wózki dziecięce oraz rowerki dla dzieci.

Od 1881 roku firma produkuje normalne rowery, które w roku 1891 roku, otrzymały nazwę BRENNABOR.Firma wielokrotnie zmieniała nazwę, między innymi :

Brennabor-Werke Gebr Reichstein, później Brennabor-Werke AG z siedzibą w Brandenburg an der Havel.Firma oprócz rowerów produkowała samochody, motocykle oraz wózki dziecięce. Brennabor był sprzedawany na całym świecie. Do 1930 r. była jedną z największych fabryk produkujących rowery w Europie. Działalność firmy została przerwana z wybuchem II Wojny Światowej.W chwili obecnej, po wielu latach, firma reaktywowała się i zajmuje się dawną produkcją, w szczególności rowerów.CIEKAWOSTKA : W latach 1931-1936 polski podróżnik Kazimierz Nowak - jako pierwszy człowiek na świecie - w samotnej wyprawie na rowerze marki BRENNABOR, pokonał trasę z Trypolisu w północnej Afryce do Przylądka Igielnego na jej południowym krańcu i ponownie na północ do Algieru nad Morzem Śródziemnym.AWERS

Emblemat owalny. Na groszkowanym tle, u góry napis : Fahhrad - Werke. Na środku, po przekątnej BRENNABOR, na dole : Brandenburg A/H.LINKI :

http://brennabor.pl/index.php

http://brennabor.pl/news.php?id=1

http://de.wikipedia.org/wiki/Brennabor

-----------------------------------------------------------------

Kindervelocipede, Kinderwagen, Fahrrädern, Kraftwagen, Motorrädern, Brandenburg an der Havel, emblem, rower, wózek, bicycle, cycle, bike, Fahrrad, bicicleta, велосипед, vélocipède, emblema, Эмблема, logo
Data dodania: 27 lutego 2011
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Wysokość: ok. 81 mm
Szerokość: 51 mm
Waga: 14,80 g
Grubość: ok. 1 mm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 950 razy od 27 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.