OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 9
<
>
Jednym z efektów I wojny światowej był paniczny strach przed tak innowacyjną bronią jaką były gazy bojowe. Chociaż podczas II wojny światowej każdy żołnierz Wehrmachtu wyposażony został w puszkę z maską przeciwgazową zestaw ten okazał się kompletnie nieprzydatny.

Prezentowany zestaw składa się z maska przeciwgazowa model M38 z roku 1943 oraz puszki model M38 z roku 1944. Pochłaniacz zaś to model FE41 z roku 1944. Maska posiada elementy metalowe pomalowane na niebiesko co sygnalizuje dużą zawartość żelaza- miało to znaczący wpływ na stosowanie tych masek np. przy przyrządach nawigacyjnych.
Puszka posiada ok 96% oryginalnej farby oraz oryginalne paski.

Kod producenta pasków ebd- Fatra AG, Napajedl / Maehren.
Data dodania: 5 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: doman781 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 743 razy od 5 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.