Nasza Pani z Aparecida w Miniaturowe Figurki Matki Boskiej w MyViMu.com

Nasza Pani z Aparecida

Duże zdjęcie Nasza Pani z Aparecida
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
70 / 81
<
>
12 października 1717 roku figurę wyłowili rybacy z rzeki Paraiba do Sul. Joao Alves figurę zabrał do domu i modlił się przed nią wraz z rodziną. Wieść o łaskami słynącej figurze rozeszła się szybko, a kult wzrastał. Pierwszą kaplicę wybudowała rodzina rybaka Alvesa. Jednak wkrótce okazała się zbyt mała, aby pomieścić licznie przybywających pielgrzymów z całej Brazylii. W 1888 r. zakończono budowę kościoła (aktualnie starej bazyliki). Księżniczka brazylijska Izabela w 1904 r. ofiarowała figurze złote korony i bogato zdobiony niebieski płaszcz . Nasza Pani z Aparecida została ogłoszona Patronką Brazylii przez Papieża Piusa XI w 1930 r. Sanktuarium znajduje się w prowincji Sao Paulo.
Data dodania: 27 lutego 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 508 razy od 27 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.