OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 30
<
>
Maszynka do golenia z regulacją kąta ułożenia żyletki produkcji Zakładów Wyrobów Metalowych "WIZAMET"----------------------------Łódzkie Zakłady Wyrobów Metalowych "Wizamet" to nieistniejące już państwowe przedsiębiorstwo zlokalizowane w Łodzi przy ulicy Wodna 11/13.Po zaprzestaniu produkcji żyletek Rawa-Lux, zakłady Wizamet zostały jedynym producentem żyletek w Polsce. Produkty z zakładów Wizamet eksportowano do ZSRR oraz do Iraku i Libii.W 1992 roku zakłady Wizamet zatrudniające 800 pracowników i będące w bardzo złej sytuacji finansowej zostały sprywatyzowane, 80 % akcji wykupił Gillette a 20% sprzedano pracownikom Wizametu po połowie ceny jaką zapłacił Gillette.
Data dodania: 19 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: do 1992
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1700 razy od 19 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.