Bloki 121 A i 121 B w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 483
<
>
Panorama XVII -wiecznego Szczecina wg.drzeworytu opublikowanegow 1624 roku w dziela Paula Friedeborna "Descripto urbis Sttettinensis".W lewym górnym rogu herb Szczecina.

Herb przedstawia w polu błękitnym głowę czerwonego koronowanego gryfa. Godło takie widnieje na pieczęciach miejskich począwszy od XIV wieku (od ok. 1360 roku).

Gryf nawiązuje do herbu księstwa szczecińskiego - w polu błękitnym wspięty gryf czerwony ze złotą koroną , zwrócony w lewo. Znany z najstarszej pieczęci Szczecina z poł. XIII wieku. W 1521 roku zmieniono barwę tarczy na złotą- ale nie weszła w życie.
Data dodania: 14 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1998
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 306 razy od 14 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.