OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 55
<
>
Pilot w Stanie Spoczynku,odznaka pełna wykonana z tombaku.Nie sygnowana.Odznaka ustanowiona 26 marca 1936r. i była przyznawana wszystkim emerytowanym lotnikom,strzelcom,pilotom i nawigatorom.Stan dobry.

Flyer's Commemorative Badge or Pilot's Retired Badge / Fliger - Erinnerungabzeichen

Odznaka Lotników w Stanie Spoczynku ustanowiona została 26 marca 1936 przez Ministra Lotnictwa i Szefa Sztabu Luftwaffe.Przeznaczona była dla emerytowanego personelu lotniczego wliczając w to pilotów,nawigatorów,strzelców pokładowych i spadochroniarzy.
Odznaka przedstawia siedzacego na skale orła w wieńcu z liści dębu.Wieniec jest w kolorze srebrnym zaś orzeł jest oksydowany na ciemny-czarny kolor.Istnieją wersje w których między skałą na której siedzi orzeł a jego nogami jest puste miejsce,potwierdzają to fotografie z czasów wojny.
Nadawano te odznake do momentu wybuchu wojny a produkowano ją z 800 srebra lub z aluminium.Wojenne egzemplarze z gorszych surowców produkowane były jako duplikaty lub zamienniki szlachetniejszych wersji i nie były to oficjalnie wręczane odznaki.Na rynku kolekcjonerskim w obiegu funkcjonują w zasadzie tylko owe zamienniki produkowane z tombaku lub cynku.Odznaka Lotników w Stanie Spoczynku jest najrzadziej spotykaną odznaką Luftwaffe,należy więc być szczególnie ostrożnym planując jej zakup.
Nosiło sie ją na lewej piersi bez względu na rodzaj munduru.Zatwierdzono oficjalnie także miniatury wpinane do cewilnych ubrań.
Kryteria przyznawania odznaki nie były ściśle regulowane rozkazem z reguły wystarczyło być emerytowanym lotnikiem lub pozostającym w rezerwie aktywnym członkiem peronelu latającego.Przyznawano ją także posiadaczom pierwszowojennych bojowych odznak lotniczych jeśli odsłużyli minimum cztery lata.Cała reszta musiała sie wykazać minimum piętnastoletnim przebiegiem służby.Możliwe też że przyznawana była pośmiertnie lub wręczana poważnie rannym w wypadkach lotniczych.
Data dodania: 1 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1936 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 780 razy od 1 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.