OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 37
<
>
Pierwsze oficjalne, drukowane wydanie zbioru opisów roślin występujących na terenie, co istotne całego, właśnie poszerzonego imperium Romanowów... Książka wydrukowana w oparciu o materiały rękopiśmiennicze znajdujące się w osobistej kolekcji Katarzyny II, powstała jako panegiryk wielkości cesarstwa, a także na dowód politycznych zdolności cesarzowej. Na kartach tytułowych, serwilistycznym językiem epoki twórcy "Zielnika" czołobitnie oddają hołd nieposkromionej władczyni, budowniczej nowej świetności Rosji...Wydano w roku 1786 w Sankt Petersburgu, staraniem niejakiego Pałłasowa, w oparciu o materiały pisane, w tłumaczeniu Wasileja Euseba, przy wykorzystaniu imperatorskich typografii.Na jednej z prezentowanych kart można odczytać polską nazwę, osadzonego w naszej literackiej tradycji drzewa - jest nim Jawor.
Data dodania: 16 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1786
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 454 razy od 16 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.