Karabin Lee Enfield SMLE Mk III

Duże zdjęcie Karabin Lee Enfield SMLE Mk III
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 15
<
>
SMLE Mk III to krótki karabin wprowadzony do uzbrojenia w 1907r, jest to jedna z najbardziej popularnych odmian Lee Enfielda. Karabin SMLE Mk III dostosowano do naboju Mk VII z pociskiem ostrołukowym. Broń posiada lufę o długości 640mm, pod lufą znajduje się zaczep do mocowania długiego bagnetu nożowego. Zastosowano przyrządy celownicze składające się z muszki oraz celownika krzywkowego ze szczerbinką. W 1915r wprowadzono do uzbrojenia nieznacznie zmodyfikowaną odmianę karabinu pod oznaczeniem SMLE Mk III*. Oznaczenie karabinów SMLE Mk III oraz SMLE Mk III* w 1926r zmieniono na Rifle, No. 1 Mk III oraz Rifle, No. 1 Mk III*. Karabiny SMLE Mk III oraz SMLE Mk III* wykorzystywane były na dużą skalę podczas Iwś oraz IIwś (również w PSZ)

Cena z podatkiem VAT
Zakup bez zezwolenia.

Eksponaty można obejrzeć w Warszawie na ul. Okopowej 23 w godz. 11-19
Data dodania: 24 lutego 2012
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 616 razy od 24 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.