OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
158 / 405
<
>
Azerbejdżan.1999.

75 rocznica utworzenia Nachiczewania.Nachiczewańska Republika Autonomiczna jest eksklawą Azerbejdżanu. Graniczy z Armenią (221 km), Turcją (9 km) i Iranem (179 km).Głównym miastem jest Nachiczewan.Region ten jest częścią historycznej Armenii. Wcielony do Azerbejdżanu jako Nachiczewańska Autonomiczna Socjalistyczna Republika Radziecka w 1924 roku.

Jej kontynuacją jest autonomiczna azerska Nachiczewańska Republika Autonomiczna

Postać na pierwszym znaczku to:

Heydər Əlirza oğlu Əliyev (często używana transkrypcja rosyjskiej pisowni: Hajdar lub Hejdar Alijew; ur. 10 maja 1923 w Nachiczewanie, zm. 12 grudnia 2003 w Cleveland) – prezydent Azerbejdżanu z ramienia Partii Nowego Azerbejdżanu od czerwca 1993 do października 2003, I sekretarz Komunistycznej Partii Azerbejdżanu w latach 1969-1982.
Data dodania: 24 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 1999
Miejsce pochodzenia: Azerbejdżan
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 483 razy od 24 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.