Częstochowa - Hotel "Orbis - Patria"

Duże zdjęcie Częstochowa - Hotel "Orbis - Patria"
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
31 / 129
<
>
Częstochowa

Hotel "Orbis Patria"

Nalepka hotelowa

Jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku każdy szanujący się hotel był wyposażony w etykiety (naklejki) hotelowe do przyklejenia na walizkach. Na ogół wręczano je gościom wraz z rachunkiem. Kto chciał naklejał, kto nie chciał wyrzucał, albo gromadził tak jak ja.

Moje etykiety pochodzą głównie z hoteli w których byłem osobiście lub był ktoś z rodziny.Warto zwrócić uwagę na motyw naklejki. Każdemu Polakowi bez względu na stosunek do wiary katolickiej Częstochowa kojarzy się z Jasną Górą, klasztorem, obrazem Matki Boskiej itd. Tymczasem w latach PRL-u, aby ukryć ten niemiły dla władzy fakt starano się unikać takich skojarzeń. Dlatego na naklejce hotelowej jako symbol Częstochowy pokazano obok klasztoru hutę. Przypomina to historię Nowej Huty, która w zamyśle ówczesnych władz miała bardziej kojarzyć się z królewskim miastem niż Wawel, Sukiennice i Kościół Mariacki.
Data dodania: 24 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1970
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Rozmiar: śr. 9,5 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 502 razy od 24 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.