Legnickie porcelanki -... w Porcelanki,butelki,szyldy,kufle,i ....... w MyViMu.com

Legnickie porcelanki - ekspozycja wystawowa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 109
<
>
Kolekcjonowanie i przechowwywanie porcelanek nie należy do łatwych ,szukałem wielu sposobów,poprzez pudełeczka,wytłaczanki,ale ten sposób na pokazanie chyba jest całkiem dobry.Na razie jest to biała płyta z otworami (stosowana w meblach) .Równomierne maszynowe nawiercenia otworów dają nieograniczone możliwości montażu porcelanek,być może oprawię to jeszcze w ramy.Ale wtedy trzeba byłoby obraz rozbierać przy określaniu odmian, napisów na stopkach itp.a tak to mamy doskonały wgląd na rodzaje porcelanek,zarówno od przodu jak i od strony stopek ,czy boczków .Na pewno białe tło nie jest dobre,zastanawiam się nad czerwienią lub czarnym kolorem,ale póki co to na początek porcelanki miasta Legnicy -do 1945 r Liegnitz zarówno browarniane jak i mineralki,apteczne,mleczne i inne.Jedna plansza to 110 porcelanek,druga zapełniona do połowy i czeka na dalsze....
Data dodania: 21 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1880 - 1945
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 533 razy od 21 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
21 listopada 2010
imponująca kolekcja
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.