Litografia - Karol Różycki. w TOMKOWE ZBIORY. w MyViMu.com

Litografia - Karol Różycki.

Duże zdjęcie Litografia - Karol Różycki.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
18 / 39
<
>
Litografia z połowy XIX wieku.

Sygnowana - lith. de Villain(Francois).Karol Różycki- ur. 5 XI 1789 r. na Podolu w Czerniowcach w powiecie Jampolskim. Od 1809 r. służył wojsku Księstwa Warszawskiego i Królestwa Kongresowego. W wieku dwudziestu lat wstąpił do 15 Pułku Ułanów. W kampanii Napoleońskiej 1812 r. służył w stopniu majora. W Królestwie Kongresowym służył w 2 Pułku Ułanów. W 1827 r. otrzymał na własną prośbę zwolnienie z obowiązku pełnienia służby wojskowej. Następnie w 1822 r. ożenił się i osiadł na Wołyniu w okolicach Cudnowa. Prowadził gospodarstwo rolne i założył hutę szkła i fabrykę potażu i smoły. W 1831 r. był dowódcą Jazdy Wołyńskiej w Powstaniu Listopadowym. Po upadku powstania Karol Różycki został internowany przez Austriaków pod Krakowem i przedostał się do Lwowa. Tam otrzymał paszport i z najstarszym synem Stanisławem udał się na emigrację do Paryża.

Na emigracji Karol Różycki prowadził działalność społeczną i pisarską.Zmarł w Paryżu 12 IX 1870 r.
Data dodania: 22 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1835 - 1855
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 646 razy od 22 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.