ŁOSIE – zwierzęta już tylko muzealne ?

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 21
<
>
W 2010 r. ustalono, że na terenie parku biebrzańskiego żyje raptem około 620 łosi. Na bagnach przetrwały nawet II wojnę św. Tymczasem dokonano właśnie odstrzału 42 zwierząt, na potrzeby badań naukowych...

" (...) Naukowcy wiedzą, że łosie znad Biebrzy różnią się genetycznie od łosi żyjących w innych regionach. Tworzą nawet coś w rodzaju reliktu, osobnej linii genetycznej.

Z dotychczasowych obserwacji wynika, że populacja biebrzańska łosi “ma się nie najlepiej”. Młodych łosi na terenie parku narodowego rodzi się mniej niż kilkadziesiąt lat temu. Przyczyny są nieznane. Brane pod uwagę są m.in. takie czynniki jak choroby lub wyczerpanie bazy pokarmowej na terenie parku narodowego"źródło: http://www.rp.pl/artykul/567842_42-losie-odstrzelono-na-potrzeby-nauki.htmlDzisiaj, 22.11.2010r. po wielu protestach zatrzymano zaplanowany po raz pierwszy od dziesięcioleci odstrzał Łosi w Biebrzańskim Parku Narodowym.Fotografie: redakcja MyViMu
Data dodania: 22 listopada 2010
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 629 razy od 22 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 listopada 2010
Mordować dla dobra nauki??? Dobrze, że w końcu ktoś pomyślał i przemyślał.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.