Haute-Normandie

Duże zdjęcie Haute-Normandie
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
26 / 236
<
>
Francja.1978.Zn nr Mi 2069.Regiony Francji.Górna Normandia (fr. Haute-Normandie) – region administracyjny w północnej Francji, obejmujący wschodnią część historycznej Normandii. Pojawiały się kiedyś propozycje połączenia go z sąsiednią Dolną Normandią. Dzieli się na dwa departamenty: Eure i Seine-Maritime.Największym miastem regionu jest historyczna stolica Normandii Rouen. Inne większe miasta to: Conches-en-Ouche, Dieppe, Évreux i HawrJeden z najbogatszych regionów Francji, przemysł m.in. petrochemiczny, chemiczny, samochodowy, metalurgiczny, stoczniowy, maszynowy, elektrotechniczny
Data dodania: 26 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 1978
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 335 razy od 26 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.