Znaczek identyfikacyjny techników rakiet V-2

Duże zdjęcie Znaczek identyfikacyjny techników rakiet V-2
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 2
<
>
Napis na znaczku identyfikacyjnym:

Heeresversuchstelle Peenemunde

(wojskowy poligon doświadczalny)Na poligonie w Peenemunde narodził się niemiecki tajny program rakietowy V-2/A4 rozwijany pod kierunkiem Wernhera von Brauna.Znaczki przypinane w widocznym miejscu służyły do identyfikacji osób uprawnionych do przebywania na terenie badawczym. Mimo, że na znaczku napisane jest Peenemunde, znaczki te można było spotkać zarówno w Bliznie, jak i w Wierzchucinie.Identyczny znaczek znalazł pewien badacz na terenie tajnego poligonu Heidekraut w Borach Tucholskich (Wierzchucin), gdzie musiał zostać zgubiony przez pracownika projektu V-2 (źródło: Konferencja w Tucholi 2009: Najciekawsze epizody II wojny światowej w Borach Tucholskich)Na marginesie dodam, że była szansa w 1943 znaleźć podobne dwa znaczki w Warszawie:) Jak? Pewien niemiecki badacz twierdzi, że dwóch ważnych niemieckich naukowców waracając z Blizny do Pennemunde przez Warszawę miało smiertelny wypadek w swoim kabriolecie (I to nie jest kaczka dziennikarska:)

Datuje się znaczek na rok 1944-1945

Wczesne wersje tego znaczka były w formie jaja, ten jest idealnie okrągły i nie występuje w żadnej przeze mnie znanej literaturze o Peenemunde. Co do jego oryginalności to jestem przekonany, więc jest to absolutny rarytas.
Data dodania: 24 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1944 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 768 razy od 24 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 listopada 2010
super !!! jestem pod wrażeniem !!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.