Szkielet steteczników rakiety V-2

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 2
<
>
Jak widzicie Państwo na rysunku technicznym eksponat jest szkieletem statecznika rakiety V-2.Ten wspornik nadawał mu kształt i i pochodzi z jego górnej części. Eksponat ten należał do wystrzelonej rakiety i trafił od razu do magazynu.Na ten fakt wskazuje prawie idealny stan (nie był konserwowany) i resztki dobrze zachowanej farby. Niemcy po próbnym wystrzale zbierali części rakiet aby po pierwsze je zbadać i ulepszyć, a po drugie by nie wpadły w ręce wroga, a resztę zbierali mieszkańcy "na zaś", np. na grzebienie, tyczki do pomidorów itp. (źródło: V-2 na Podlasiu)
Data dodania: 25 listopada 2010
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 510 razy od 25 listopada 2010
Reklama
Dodaj komentarz
27 listopada 2010
zbieracz - akcja w Berlinie. mityczny - ach jak ja bym chciał mieć rakietę. Jednak rakietę z tego co wiem (nawet parę) maja jedynie Amerykanie i dwie w Anglii. Nawet w Peenemunde maja kopie z elementami oryginałów. Lecz jak dochodzą mnie słuchy w Polsce coraz więcej buduje się obecnie rakiet V-2. (Park Historyczny Blizna - 1 sztuka w budowie, Muzeum w Lebie - 1 sztuka w budowie, kolekcjoner z Bydgoszczy - 1 sztuka w budowe, i ja jedna sztuka moze za 5 lat;)
Profil Profesjonalny
27 listopada 2010
Witaj,

Czyli zakupy na giełdach, czy wymiana kolekcjonerska.
26 listopada 2010
przedmiot przywieziony legalnie z Niemiec.Od wielu lat przywoze z Niemiec ciekawe eksponaty.moim marzeniem jest otworzyc muzeum rakiet v w Polsce.
Profil Profesjonalny
26 listopada 2010
Witam serdecznie,

W jaki sposób trafił do Twojej kolekcji? Dziękuję za dodatkowy opis i pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.