Odznaka Pilot - Nawigator, Pilot - Observer Badge

Duże zdjęcie Odznaka Pilot - Nawigator, Pilot - Observer Badge
Ciekawy eksponat
Odznaka Pilot Nawigator ;

Pilot Observer Badge ;

Gemeinsames Flugzeugfuhrer und Beobachter AbzeichenOdznaka Pilot - Nawigator, przywrócona przez Hermana Goringa 19 stycznia 1935 r. Przyznawana była personelowi lotniczemu, który spełniał kryteria obu funkcji Pilota i Nawigatora.Odznaka była identyczna jak odznaka Pilota i składała sie z lecącego orła trzymającego w szponach swastykę, otoczonego owalnym wieńcem z liści dębu. Różnica między odznaką Pilota i Pilota/Nawigatora była taka, iż w Odznace Pilota/Nawigatora orzeł był błyszcząco srebrny a wieniec złocony a w Odznace Pilota wieniec był srebrzony a orzeł czarny. W obu odznakach orzeł był przynitowany do wieńca dwoma nitami a w niektórych wariantach miał pustą przestrzeń pomiędzy nogami w innych zaś nie.Odznaka była produkowana z tombaku, aluminium i cynku. Istniała też specjalna wersja Pilot/Nawigator z Diamentami.Odznaka Pilot/Nawigator wręczana była w ciemno niebieskim pudełku z materiału imitującego skórę.
Data dodania: 3 marca 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 302 razy od 3 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.