Odznaka dla Załóg Niszczycieli, Destroyer Badge

Duże zdjęcie Odznaka dla Załóg Niszczycieli, Destroyer Badge
Ciekawy eksponat
U większości producentów poziomo umieszczone agrafkowe zapięcie było uzupełnione przez haczyk u góry odznaki, który dodatkowo przytrzymywał odznakę przy mundurze. Bardziej znani producenci odznaki to :- Schwerin Berlin- Gebruder Wegerhoff of Ludenscheid (GWL)- Steinhauer & Luck of Ludenscheid- Juncker of Berlin- Josef Feix & Sohn- Rudolf Souval- Friedrich Orth- S.H.u.Co.- Godet- oraz tzw. "wersja francuska" bez sygnaturyIstnieją też zatwierdzone do noszenia na mundurze materiałowe wersje tej odznaki.Wręczano ją w niebieskim etui wyłożonym niebieskim aksamitem, a w póżniejszym oresie wojny w brązowo-szarych kopertach. Przyznanie prawa do noszenia odznaki było potwierdzone przez oddzielny dokument (istnieje wiele różnych wariantów nadania tej odznaki) a także wpis do książeczki wojskowej.Początkowo odznaka była przyznawana tylko uczestnikom kampani norweskiej ale rozkazem z 22 pażdziernika 1940 r grono to rozszerzono o członków załóg wszystkich niszczycieli, torpedowców i łodzi patrolowych ( dla dwóch ostatnich odznaka była przyznawana o momentu ustanowienia odrębnej odznaki przeznaczonej tylko dla nich ).Kryteria przyznawania Odznaki dla Załóg Niszczycieli :- Udział w 12 bojowych rejsach.- Trzy oddzielne spotkania z wrogiem podczas rejsu.- Za szczególne bohaterstwo w akcji.- Dla załóg zatopionych przez wroga okrętów.- Dla członków załóg rannych podczas walki z wrogiem.Uczestnicy kampanii norweskiej i bitwy o Narwik nie musieli spełniać tych kryteriów, by otrzymać tę odznakę. Liczba przyznanych odznak nie jest znana.
Data dodania: 3 marca 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 442 razy od 3 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.