Neron w AureusArt w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 13
<
>
Tetradrachma
(Lucius Domitius Ahenobarbus, adoptowany przez Klaudiusza w 50 r. Nero Claudius Caesar Drusus Germanicus, panował jako Imperator Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus)

aw: popiersie Augusta w koronie radialnej w prawo, napis: ΘΕΟΣ ΣΕ[ΒΑΣΤΟΣ]
rw: popiersie Nerona w koronie radialnej w lewo, napis: ΝΕΡΩ ΚΛΑΥ[ΚΑΙΣ ΣΕΒ ΓΕΡ ΑΥ] i data LIΓ, mennica: Aleksandria, 67 r.

Waga: 12,19 g.
Literatura: BMC 16, 112,  Sear 636
Data dodania: 4 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 54 - 68
Miejsce pochodzenia: Egipt
Stan eksponatu: Nie określono
Pomogli w tworzeniu opisu: ZenoIzaur Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 572 razy od 4 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
16 lutego
Trzeba po prostu w tym siedzieć. Brałem udział w tej aukcji GNDM, zasadzałem się na kilka pozycji ze zbioru Kałkowskiego. Niestety nie tylko ja ;) Niektóre ceny poszły za bardzo w kosmos...
16 lutego
Falsów obawiam się, jest ich sporo, świadczy o tym ostatnia aukcja Damian Marciniaka na onebid.com. Antyk sprzedawany był na paletkach, część oznaczono została jako falsy, wg mnie parę było ewidentnych ale i były monety sporne które mogły być oryginałami.
W przypadku podaży antyku występuję pewna “sezonowść” uwarunkowana geopolityką. Podczas wojny na Bałkanach był zalew antoninianów. Podczas konfliktu w Iraku na rynku pojawiło się sporo rzeczy z tamtąd, trwa wojna w Syrii - na rynku można kupować tetradrachmy syryjskie za 200 zł. Za Bugiem nie jest całkiem normalnie - sporo pojawia się monetek z kolonii greckich z rejonów Krymu.
14 lutego
Fajna kolekcja, chociaż to nie moje ramy czasowe. Może jak już uzupełnię braki w swoim zbiorze to zajmę się starożytnością. A nie boisz się współczesnych podróbek?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.