Odznaka dla Załóg Torpedowców... w PORADNIK - IDENTYFIKACJA ODZNAK NIEMIECKICH OKRESU III RZESZY w MyViMu.com

Odznaka dla Załóg Torpedowców i Patrolowców wzór I

Duże zdjęcie Odznaka dla Załóg Torpedowców i Patrolowców wzór I
Ciekawy eksponat
Odznaka dla Załóg Torpedowców i Patrolowców wzór I ; Patrol/Torpedo Boat Badge ( E-boot) mod.1 ; Schnellboot Kriegsabzeichen mod. 1Istnieją trzy warianty tej odznaki, nazywane wzorem pierwszym, drugim i trzecim.Znani producenciwzoru pierwszego: Schwerin Berlin,wzoru drugiego to: AS, AS wpisane w trójkąt, R.K., Schwerin Berlin, W.E. Peekhause,wzoru trzeciego: Mourgeon Paris (Paryż).Wzór IŁódż płynąca po wzburzonym morzu od prawej do lewej strony otoczona wieńcem dębowym zwieńczonym u góry godłem narodowym III Rzeszy, orłem ze swastyką. Wieniec dębowy po lewej i prawej stronie składa się z 7 par dębowych liści licząc od dołu do góry. Łódż jest wykończona w srebrnym kolorze, morze i fale są czarno niebieskie zaś wieniec dębowy i orzeł ze swastyką są wykończone w kolorze złotym. Rewers odznaki jest płaski z tyłu wieńca dębowego a wklęsły z tyłu łodzi. Jeśli odznaka posiada zapięcie umieszczone poziomo, to u góry odznaki znajduje się haczyk dodatkowo zabezpieczjący odznakę przy mundurze. Natomiast jeśli odznaka jest wyposażona w zapięcie umieszczone pionowo, to oznacza że rewers odznaki jest w całości płaski.Wymiary odznaki to wysokość 57 mm, szerokość 45 mm, szerokość orła od jednego do drugiego końca skrzydła to 23,5 mm zaś jego wysokość łącznie ze swastyką to 14 mm. Szerokość wieńca to 7,5 mm.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 107 razy od 4 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.