Pilot Szybowca, Glider Pilot's... w PORADNIK - IDENTYFIKACJA ODZNAK NIEMIECKICH OKRESU III RZESZY w MyViMu.com

Pilot Szybowca, Glider Pilot's Badge

Duże zdjęcie Pilot Szybowca, Glider Pilot's Badge
Ciekawy eksponat
Pilot szybowca ;

Glider Pilot's Badge ;

Segelflugzeugführerabzeichen ;Odznaka ustanowiona 16 grudnia 1940 r. Przyznawana wykwalifikowanym wojskowym pilotom szybowcowym po ukończeniu specjalistycznego szkolenia.Projekt odznaki wykonała firma Ernst Peekhause z Berlina. Odznaka przedstawia owalny wieniec liści dębu ze swastyką u podstawy wieńca w kolorze srebnym. Ciemny szybujący orzeł za pomocą dwóch cienkich nitów przymocowany jest do wieńca. Swastyka między swoimi ramionami może mieć puste wypiłowane miejsce bądż wypełnione w zależności od producenta. Rozpostarte skrzydła orła wystają poza owal wieńca przy czym lewe jest bliżej ciała. Odznaka wyróżnia się dbałością o szczegóły i precyzją wykonania. Zapięcie na rewersie jest typowym dla odznak luftwaffe zapięciem na agrafkę. W odznakach niższej jakości oprócz zapięcia na agrafkę występuje haczyk dodatkowo mocujący ją do munduru.Odznakę wykonywano z aluminium, niklowaną, z tombaku i cynku. Istnieją również wersje odznaki w których orzeł był znacznie wiekszy od standartowego. Odznaka Pilot Szybowca występuje też w wersji materiałowej.Odznaka wręczana była w niebieskim etui ze złotymi literami na wieczku ; "Segel = Flugzugfurer = Abzeichen" a środek był wymoszczony imitacją weluru. Przyznanie Odznaki potwierdzał oddzielny dokument nadania oraz wpis do soldbuchu (książeczka żołnierska). Noszona była nad lewą kieszenią na piersi.Znani producenci to:C.E.JUNCKERG.H.OSANG DRESDENW.DEUMER LUDENSCHEIDBSWoraz wersje nie sygnowane
Data dodania: 4 marca 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 326 razy od 4 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.