OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 28
<
>
Polska lornetka polowa LP6x30 o numerze 49590.

Producent P Z O

Filtry koloru zielonego.Przepraszam za mały błąd.

Poprzednio napisałem, że LP to skrót od Lornetka Polowa bo takie oznaczenie miała w Wojsku Polskim i tak może zostać w opisie. Jednak skrót ten wg fabryki oznacza Lornetka Pryzmatyczna(Cała nazwa : Pryzmatyczna lornetka polowa z indywidualną regulacją okularów)

Lornetka ta tj. LP 6 x 30 to połączenie dwu lunet Keplera z pryzmatycznym układem odwracającym obraz typu Porro W polu widzenia lewego oka umieszczono płytkę ogniskową z podziałką w tysięcznych, służącą do oceny odległości lub wielkości obserwowanych przedmiotów. średnica źrenicy wejściowej - 30 mm

średnica źrenicy wyjściowej - 5 mm

powiększenie lunetek 6 razy

Przepraszam i pozdrawiam msgt
Data dodania: 4 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1950 - 1960
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: msgt Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1475 razy od 4 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
6 marca 2012
Filtry są zielone.
Kustosz Starszy kustosz
6 marca 2012
Niezły stan zachowania. Jakiego koloru są filtry?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.