10000 Metical, Mozambik, 1991... w Monety i Banknoty z Polski i świata. w MyViMu.com

10000 Metical, Mozambik, 1991 rok.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
29 / 35
<
>
Banknot strasznie "zmęczony" niemniej jednak warty pokazania.Awers banknotu ukazuje nam prezydenta Mozambiku czyli - Joaquim Alberto Chissano, który był zaangażowany w ruch antykolonialny FRELIMO, przeobrażony potem w partię polityczną.Na prawo widać godło Mozambiku.

Na godle widnieje motyka - symbol prostego ludu, ludzie utrzymują się tam głównie z rolnictwa a motyka to najpopularniejsze narzędzie tamtejszych rolników. Karabin AK symbolizuje walkę o niepodległość. Napomnieć tu trzeba, że Mozambik był przez kilka wieków kolonią Portugalską a w 1975 roku odzyskał Niepodległość. Księga na godle jest symbolem oświaty. Obok godła widoczne słupy wysokiego napięcia.Rewers banknotu pokazuje nam rolników pracujących na polu. Na 1 planie mężczyzna orający pole a w tle kobiety pracujące motykami.http://pl.wikipedia.org/wiki/Mozambik

http://pl.wikipedia.org/wiki/Joaquim_Chissano

http://pl.wikipedia.org/wiki/FRELIMO
Data dodania: 5 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1991
Miejsce pochodzenia: Mozambik
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 351 razy od 5 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.