Indywidualny pakiet przeciwchemiczny IPP-51M.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 26
<
>
IPP wz.51-M z 2.X.1976r.

Pakiet z byłego 110 Wojskowego Szpitala Garnizonowego[nast.110 Sz.W. z Przychodnią] w Elblągu.

Ostanie foto z internetu.Podarunek,2011r.

[Za wiki:]Podstawowymi elementami pakietu są dwa plastikowe pojemniki z roztworami odkażającymi:

-małe naczynie o pojemności 40 cm³ z 15% roztworem krezolanu sodowego w 96% alkoholu etylowym. Roztwór ten służy do neutralizacji związków fosforoorganicznych np sarin, soman czy tabun, poprzez solwolizę – zasadową hydrolizę.

duże naczynie o około 70 cm³ z 10% roztworem chlorku cynku i szklanym pojemnikiem z 15g monochloraminy B (w wewnętrznej ampułce szklanej) w 82% etanolu. Przed użyciem należy rozpuścić monochloraminę B przez zgniecenie naczynia wewnątrz plastikowego pojemnika. Ten roztwór służy do dezaktywacji iperytu, luizytu i V-gazów np. VX lub VG.

dwie szklane fiolki (ampułki) z azotynem amylu o pojemności około 0,5 cm³ każda. W modyfikacji IPP-74 zastosowano zamiast azotynu amylu roztwór złożony z 40% etanolu, 40% eteru dietylowego, 19% chloroformu i 1% amoniaku. Roztwory te mają łagodzić duszności występującą przy działaniu niektórych gazów bojowych. Każdy z tych pojemników zabezpieczony jest w woreczku z gazy, który ma zatrzymać odłamki szkła po użyciu.

W skład pakietu wchodzą także cztery serwetki z gazy bawełnianej (gaziki) do usuwania ciekłych substancji trujących i przecierania odkażanych powierzchni.
Data dodania: 5 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1976
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1297 razy od 5 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.