OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
157 / 500
<
>
Herb Słowacji - w polu czerwonym, srebrny krzyż lotaryński na błękitnym trójwzgórzu.

Tarcza o kształcie wczesnogotyckim w wersji herbu wielkiego podtrzymywana jest z prawej (heraldycznej) przez srebrnego orła, z lewej przez tej samej barwy baranka. Za tarczą umieszczone jest srebrnej barwy drzewo lipy, poniżej łacińska dewiza Afferant Montes Pacem Populo (Niech góry przynoszą ludziom pokój). Herb mały przestawia samą tarczę herbową.

Jako mniej uroczyste godła państwowe stosowane są też, wzorem heraldyki brytyjskiej, poszeczególne elementy herbu, bez tarczy herbowej, umieszczane w okręgu z dewizą, osobno - trójwzgórze, baranek lub orzeł.Herb Słowacji jest umieszczany na fladze Słowacji. Jest to spowodowane tym, iż pod względem barw flaga ta jest taka sama jak flagi kilku innych państw, zwłaszcza słowiańskich (m.in. Rosji oraz Słowenii), a umieszczenie herbu ma być elementem odróżniającym.
Data dodania: 5 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1993 - 1997
Miejsce pochodzenia: Słowacja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 536 razy od 5 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.