fotografia, 28.Pułk Strzelców Kaniowskich, 1927-28

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 28
<
>
Przedwojenna fotografia przedstawiająca grupę żołnierzy 28. Pułku Strzelców Kaniowskich. Jest wśród nich mój dziadek - Wacław Kipigroch (ur. 1904). Stoi drugi od lewej w środkowym rzędzie. Nie był zawodowym żołnierzem, służył w tej jednostce jako poborowy.

Zdjęcie wykonano w sepii, na papierze fotograficznym w postaci tekturki grubości ok. 2 mm. Ma wymiary 16,5 x 11,4 cm. Jak widać, na odwrocie są podpisy kolegów, wykonane ołówkiem. Niestety są one bardzo trudne do odczytania.

Jednostkę można zidentyfikować po numerze "28", widocznym na naramiennikach. W górnym rzędzie stoją sami starsi szeregowcy. W środkowym od lewej: plutonowy, starszy szeregowiec, trzech kaprali i dwóch starszych szeregowców. W dolnym od lewej siedzą: sierżant, dwóch poruczników, chorąży, starszy sierżant i sierżant.

Dzięki pomocy Kolegów z forum PoszukiwanieSkarbów.com udało się ustalić wiele dodatkowych szczegółów. Zdjęcie wykonano w latach 1927-1928. Żołnierze mają mundury wz. 1919, a oficerowie z przodu wz. 1927. Widoczne odznaczenia i odznaki to: Krzyż Virtuti Militari, Krzyż Walecznych, odznaka pułku wz. 1926 (najniżej). Ponadto chorąży ma francuską wersję medalu pamiątkowego - Médaille Interalliée 1914-1918, odznakę pamiątkową Oddziału Werbunkowo - Agitacyjnego 4 Dywizji Strzelców i jeszcze jedną nieustaloną odznakę. Dwóch kaprali nosi na kołnierzach odznaki szkoły podoficerskiej. U dwóch sierżantów widać zaś szewrony za służbę zawodową (3 lata i 6 lat).
Data dodania: 8 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1927 - 1928
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Kolor / barwa: sepia
Rozmiar: 16,5 x 11,4 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1707 razy od 8 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Starszy kustosz
10 marca 2012
wow!
fajna fotografia tylko pozazdrościć ;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.