OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
39 / 99
<
>
Kartka pocztowa wydana z okazji setnej rocznicy postawienia krzyża na Giewoncie.Krzyż na Giewoncie – metalowy krzyż na szczycie Wielkiego Giewontu (1894 m n.p.m.) w masywie Giewontu. Zamontowany tam został przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku na pamiątkę 1900 rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa.Herb Zakopanego przedstawia w polu błękitnym ciemnoszare wzgórze, na nim srebrny krzyż (o sylwetce krzyża na Giewoncie). Za nim dwa skrzyżowane złote klucze "Piotrowe" które w dolnej części przyjmują formę spinki góralskiej.Herb autorstwa Michała Gąsienicy Szostaka został przyjęty jednogłośnie Uchwałą Rady Miasta Zakopane Nr XXIV/319/97 z dnia 4 czerwca 1997 roku, z okazji wizyty papieża Jana Pawła II w Zakopanem.
Data dodania: 6 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 2001
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 622 razy od 6 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.