SCR-300/BC-1000 "walkie talkie"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 5
<
>
SCR-300/BC-1000 firmy Galvin Manufacturers (później motorola) to batalionowa radiostacja małej mocy, operująca na częstotliwościach 40-48mhz. Oparta jest na modulacji częstotliwości. W sumie wyprodukowano około 50 tys tych radiotelefonów. SCR-300 uchodziła za wyjątkowo udaną i poręczną konstrukcję. Jej zasięg nadawania wynosił, w zależności od terenu, do 5 km. Duży wkład w skonstruowanie BC-1000 miał polak, Henryk Magnuski. Radio weszło do użycia w trakcie operacji "Husky" (inwazji na Sycylią przez wojska alianckie w 1943 roku)
Moja "walkie talkie" to powojenna produkcja, wyprodukowana dla armii francuskiej przez Motorolę. Jest kompletna z wszystkimi lampami, baterią oraz osprzętem jak np paski, troki i anteny.
Data dodania: 15 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1945
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1086 razy od 15 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.