OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
124 / 500
<
>
Duchowny prawosławny, mapa Palestyny i wszystko to opisane po arabsku...

Długi czas nic nie mogłem dojść do tego kto to, co to za państwo....

Ostatecznie okazalo się że jest to znaczek libijski z 1977 roku. nr Michel 600 i jest to arcybiskup Capucci.Arcybiskup melchicki Hilarion Capucci.

W 1974 r. Izraelczycy zatrzymali abp. H. Capucciego na granicy Jordanii i Zachodniego Brzegu Jordanu, gdy wracał on z wizyty duszpasterskiej. W jego samochodzie znaleziono broń i materiały wybuchowe dla OWP. Za pomoc terrorystom skazano go na 12 lat więzienia, jednakże po trzech latach – w wyniku interwencji Pawła VI – wydalono go z Izraela. Stolica Apostolska zobowiązała się wówczas wobec Izraela, że arcybiskup nie będzie podejmował żadnych działań przeciwko temu państwu.Kościół melchicki (także "melkicki", oficjalnie "Grecki Melchicki Kościół Katolicki", łac. Ecclesia Graeca Melkita) - jeden z katolickich Kościołów wschodnich, działający pierwotnie na terenie starożytnych patriarchatów Antiochii, Jerozolimy i Aleksandrii, a obecnie również wśród diaspory wiernych w Europie i w obu Amerykach. Kościół melchicki wywodzi się z prawosławnej Cerkwi istniejącej na obszarze wymienionych patriarchatów.

więcej -http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_melchicki
Data dodania: 16 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1977
Miejsce pochodzenia: Libia
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 536 razy od 16 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.