Philco Model 80 "Junior"... w Muzeum użytkownika Tommy w MyViMu.com

Philco Model 80 "Junior" Cathedral Radio

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 5
<
>
Jest to amerykańskie radio cywilne z lat '30. Tego rodzaju 'katedralne', jeszcze drewniane (ebonitowe radia dopiero rozpoczynały karierę) radioodbiorniki były niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, a firma Philco (Philadelphia Storage Battery Company) w latach 30 w USA niemal monopolistą w sprzedaży radioodbiorników. Części zamienne oraz wymienne lampy były dostępne w każdej miejscowości w Ameryce. Podobnie jak wcześniej Ford, Philco zdobyło swą popularność dzięki niskiej cenie, co możliwe było dzięki zmechanizowanej linii produkcyjnej.

Model 80 to uproszczona wersja odbiornika. Ma tylko dwa pokrętła. Jak większość radioodbiorników tamtych czasów, odbierała fale średnie i długie.

Moje Philco posiada komplet sprawnych lamp i innych części, poza pokrętłami. Żeby nie przegrzewać krótko działających lamp, czasami w celu uzyskania efektu dźwiękowego podłączam wzmacniacz do głośnika i mogę słuchać przez 70 letnie radio np muzyki z odtwarzacza mp3 :)

oczywiście to rozwiązanie przeczy etyce rekonstruktora, tak więc zbudowałem nadajnik przez który mogę wysłać fale, które Philco model 80 odbiera. To już nieco mniej inwazyjna i 'współczesna' metoda na grający radioodbiornik.
Data dodania: 17 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1933
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 483 razy od 17 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.