OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 401
<
>
1960. Zn nr Mi 49,50.

Znaczki z flagą Singapuru.Flaga Singapuru to prostokąt podzielony na dwa poziome pasy o tej samej wielkości (górny czerwony, dolny biały). Z lewej strony czerwonego pasa znajduje się biały księżyc i pięć pięcioramiennych gwiazd.Kiedy w 1959 Singapur uzyskał niemal pełną niepodległość, przyjął flagę w barwach, które od wieków były używane przez dziesiątki państw na terenie Archipelagu Malajskiego. Oficjalnie została podniesiona 3 grudnia 1959.Barwy symbolizują powszechne braterstwo i równość wszystkich ludzi (czerwona) oraz czystość i prawość (biała). Półksiężyc jest symbolem młodego państwa, dążącego do osiągnięcia swych ideałów demokracji, pokoju, postępu, sprawiedliwości i równości – symbolizowanych przez pięć gwiazd.Singapur (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr) – miasto-państwo położone na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego.

1826-1963 posiadłośc brytyjska.

1959 - autonomia wewnętrzna (State of Singapore).1963-1965 w składzie Federacji Malezji.

1965- niepodległa republika.Znaczki.Do 1948 roku znaczki brytyjskich koloni w skład których wchodził Singapur.

Własne znaczki od 1948 roku.
Data dodania: 8 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1988
Miejsce pochodzenia: Singapur
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 422 razy od 8 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.