Furażerka US cavalry regiment 1942

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 14
<
>
furażerka us cavalry regiment wskazuje na to żółty piping czyli obszycie.kawaleria amerykańska

Jedna belka na czapce wskazuje na stopień lieutenant- pol.odp porucznik. W czasie II wojny 1 dyw kawalerii walczyła na pacyfiku, podczas wyzwolenia Filipin w 1941 roku przekształcono ją z dywizji kawalerii w dywizję zmotoryzowaną lecz nazwa pozostała. Belka podpporucznika raczej nie została dodana po wojnie, czesto w czasie II wojny młodsi oficerowie nosili furażerki z obszyciem podoficerów.
Data dodania: 24 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1942
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 483 razy od 24 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
18 września 2012
Znalazłem w iternecie i jest to furażerka "Signal Corps" czyli polowych jednostek łączności które brały również czynny udział w walkach.
5 września 2012
Niestety, ale jest to męska furażerka. Pomarańczowe / żółte obszycie (czyli tzw. "piping" po angielsku) wskazuje najprawdopodobniej na wojska kawalerii. Dodatkowo insygnia porucznika zostały mylnie osadzone ponieważ jest to furażerka EM (enlisted men - podoficerowie). W moim muzeum dla porównania znajduje się furażerka Army Nurse Corps (damskie miały inny kształt, a wszystkie pielęgniarki i oficerowie mieli złoto-czarny "piping"). Podoficerowie Women's Army Corps natomiast zielono-żólte obszycie. Pozdrawiam!
12 sierpnia 2012
Pszepraszam że tyle razy zmieniałem opis ale nie miałem pewności a teraz wiem że przedmiot jest zgodny z opisem.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.