OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 31
<
>
Urządzenie wynalezione w Niemczech w latach 30-tych, początkowo stosowane do celów wojskowych. W latach pięćdziesiątych również w sprzęcie domowym, produkowano kasety z nagraniami 60 minutowym. Samo urządzenie - to rodzaj gramofonu z wkładką piezoelektryczną. Zapis zamiast na płycie dokonany jest na taśmie w kasecie" bez końca"spiralnie na całej szerokości . Przyciskiem na przewodzie możemy przełączać igłę na rowek obok, a wskaźnik wychyłowy pokazuje aktualne położenie igły. Ten model nie posiada własnego wzmacniacza i trzeba go podłączyć do radia.
Data dodania: 26 marca 2012
Datowanie przedmiotu: 1956
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 644 razy od 26 marca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
26 marca 2012
Ciekawy eksponat. Też poluję na Tefifon ale jak na razie nie mam szczęścia.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.