Azerbejdżańska flaga.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 401
<
>
Flaga azerska na znaczkach z 1919 roku. Nr.kat. Mi.1,2Drugi znaczek mapa Azerbejdżanu w barwach flagi.Flaga Azerbejdżanu jest prostokątem, podzielonym na trzy poziome pasy: granatowy, czerwony i zielony. Kolor granatowy symbolizuje naród azerski, kolor czerwony dążność Azerów do wolności, natomiast kolor zielony jest kolorem islamu. Pośrodku pasa czerwonego widnieje biały półksiężyc, zapożyczony z flagi tureckiej i symbolizujący główną religię kraju (islam) oraz ośmioramienna gwiazda, będąca symbolem ośmiu głównych grup ludów tureckich.Stosunek długości do szerokości flagi wynosi 2:1.

]Flaga została przyjęta 5 lutego 1991. Wprowadzoną ją w miejsce obowiązującej w okresie radzieckim flagi Azerbejdżańskiej SRR. Wzór flagi powstał wiosną 1917 r., zaś jego autorstwo przypisuje się poecie Ali Bej Husejnowi Zade.
Data dodania: 9 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1919 - 1992
Miejsce pochodzenia: Azerbejdżan
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 413 razy od 9 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.