Haus Bergmann Farb-Filmbilder... w Pocztówki Artystyczne w MyViMu.com

Haus Bergmann Farb-Filmbilder Marieluise Claudius

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
65 / 77
<
>
Przedwojenny, niemiecki album Haus Bergmann Farb-Filmbilder, zawierający obrazki z wizerunkami "ulubionych odtwórców" kina niemieckiego i światowego. Jest to album, jakich wiele było w tamtejszych czasach, szczególnie w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Głównym zadaniem przeciętnego kolekcjonera było wyciąganie barwnych obrazków z paczek po różnych produktach (w tym przypadku wyrobach tytoniowych) i wklejanie ich do specjalnie do tego przeznaczonego albumu. Niniejszy album pochodzi z roku 1934 i oprócz pozornie niewinnego celu, jakim było kolekcjonowanie karteczek z gwiazdami kina, miał służyć także propagandzie "Nowego Państwa".

Mój egzemplarz jest w dosyć marnym stanie, nadgryziona zębem czasu okładka wymaga naprawy, nie wspominając o stronach separujących od siebie poszczególne karty albumu, które są poszarpane. Innym mankamentem mojego albumu jest brak niektórych obrazków. Najprawdopodobniej album był całkowicie uzupełniony przez pierwotnego właściciela ale kolejni już nie poszanowali tej integralności i pozwolili sobie (tak sądzę) oderwać kilka najciekawszych ilustracji (m.in Stan 'a Laurel 'a & Oliver 'a Hardy 'ego ). Często spotykam się z tym, że ilustracje z takich albumów są odklejane i sprzedawane osobno - jest to szybszy sposób na upłynnienie takiego zbiorku, gdyż wiele osób szuka poszczególnych numerów ilustracji dla uzupełnienia swojej kolekcji i niekoniecznie chce nabywać kompletny album.

Bez względu na niezbyt dobry stan tego zbiorku i odstraszającą wymowę wstępu, uważam, że stanowi on wspaniałą pamiątką z czasów, które już nigdy nie wrócą. Albumu tego nie da się porównać w żaden sposób z jakąkolwiek z dzisiejszych publikacji tego typu. To kolejny, mały, zaczarowany wehikuł czasu.Strona 35, Numer 99

Marieluise Claudius

Aktorka niemiecka, córka pisarza i aktorki, jeszcze jako dziecko grywała na scenie. Pierwszy angaż otrzymała w 1932 roku. Zmarła młodo w wieku 29 lat.

Obrazki o wymiarach 6 cm x 5,1 cm

Na rewersie każdego obrazka zamieszczona została następująca informacja : "Haus Bergmann Farb-Filmbilder. Niniejsze "barwne obrazki filmowe" w nowy, artystyczny sposób przedstawiają ulubionych wykonawców FILMU W NOWYCH NIEMCZECH. Można je znaleźć w opakowaniach marek :

Bergmann Privat-Extra 6 Pfg.,

Bildehof 5 Pfg.,

Bergmann Klasse 4 Pfg.,

Bergmann Privat 3 Pfg.,

Albumy kolekcjonerskie przeznaczone dla 208 obrazków są dostępne za dopłatą RM 1 - u nas lub bezpośrednio u sprzedawcy papierosów. HAUS BERGMANN Zigarettenfabrik A-G. Dresden "ROSS" Verlag"

Wstęp: http://myvimu.com/exhibit/10180317-haus-bergmann-farb-filmbilder-album-gwiazdy-kina
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 260 razy od 8 kwietnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.