OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 12
<
>
Na zdjęciu baretki należące prawdopodobnie do podoficera C. i K. Armii. Pierwsze pięć baretek (od lewej) wydaje się być kombinacją odznaczeń za dzielność (Der Tapferkeitmedaille) i/lub Krzyża Zasługi na wstążce wojennej (Verdienstkreuz), niestety, nie można tego potwierdzić ze stu procentową pewnością, nie znając historii jej poprzedniego właściciela gdyż wstążki tych odznaczeń niczym się nie różnią. Kolejna, to jest szósta od lewej baretka to Wojskowy Krzyż Karola (Karl-Truppenkreuz). Siódma, ostania od lewej, to baretka odznaczenia przyznawanego za rany i kontuzje (Verwundetenmedaille), w tym przypadku były to dwie rany (dwa pionowe, czerwone paski na wstążce).Każda baretka ma około 1,5 cm szerokości na 1,8 cm długości, co daje 10,5 cm długości całości. Zapinana jest na agrafkę co widać na zdjęciu.Więcej na temat baretek austro - węgierskich można przeczytać tutaj:

http://www.medals.pl/at/at1.htm
Data dodania: 20 kwietnia 2012
Datowanie przedmiotu: 1918
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 387 razy od 20 kwietnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.