Karykatura Jerzego Dunin-Borkowskiego autorstwa Juliana Żebrowskiego.

Na odwrocie adnotacja J. Dunin-Borkowskiego następującej treści: Stolica w dn. 21.VII.1961 r. żyła pod "znakiem Gagarina" /odwiedziny jego!/, nasza czwórka też zareagowała odpowiednio /Julek Żebrowski, Władek Kowalski, Andrzej Janiszek oraz ja!/ wypijając 2 literki wódki kolejno w następujących knajpach - "Harenda" PTTK /tzw. u "Stasia"!/, "Klub Dziennikarzy" oraz "Spatif". Nastrój był tak "wzniosły", że o mały włos i my nie unieśliśmy się w przestworza "klej te balony". Skromnym dowodem naszego miłego spotkania są oto te 3 karykatury, wykonane na zwykłych serwetkach stołowych przez Julka. Od lewej str. 1/ ja, 2/ Władek Kowalski i 3/ autor - Julek Żebrowski.
Data dodania: 24 kwietnia 2012
Datowanie przedmiotu: 1961
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 248 razy od 24 kwietnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.