106. ZYGMUNT-Podpułkownik... w Armia Krajowa, Powstanie Warszawskie-Medale, plakiety. w MyViMu.com

106. ZYGMUNT-Podpułkownik Zygmunt Brejnak

Duże zdjęcie 106. ZYGMUNT-Podpułkownik Zygmunt Brejnak
106. ZYGMUNT-Podpułkownik Zygmunt Brejnak.

Emitent: ZPW - Środowisko Chrobry II - Warszawa. Założenia projektowe: Jerzy Wądołkowski. Projekt: Hanna Roszkiewicz. Wykonawca: MP 1998. Ø 70 mm. Nakład: Srebrzony 200 sztuk.*Pan Jerzy Wądołkowski ps. "Kruk", który opracował założenia projektowe do medalu był żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiem Powstania Warszawskiego. W czasie okupacji i Powstania służył w: Delegaturze Rządu na Kraj - Państwowy Korpus Bezpieczeństwa (PKB) m.st. Warszawy, następnie Armii Krajowej - I Obwód "Radwan" (Śródmieście) - zgrupowanie "Chrobry II" - I batalion "Lecha Żelaznego" - 3. kompania - I pluton. Po Powstaniu wyszedł z miasta z ludnością cywilną.
Data dodania: 11 maja 2012
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 515 razy od 11 maja 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.