Lampa Karbidowa Górnicza typ... w Muzeum Marka w MyViMu.com

Lampa Karbidowa Górnicza typ 850 - Łamana

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 13
<
>
Lampa Karbidowa Górnicza typ 850, pałąk łamany , fabryka Friemann & Wolf - Zwickau , ciekawostką jest orginalny plastykowy korek wlewu wody rzadko w tych typach spotykany .Konstrukcja Lampy KarbidowejLampa składa się z dwóch zbiorników:

- górnego: zbiornik wodny

- dolnego: pojemnik na karbid

Zbiorniki są łączone ze sobą za pomocą pałąka i śruby dociskowej . Szczelność połączenia zapewnia uszczelka gumowa .W zbiorniku dolnym w specjalnej nasadzie umieszcza się palnik .W zbiorniku znajduje się zawór do regulacji dopływu wody oraz otwór do wlewu wody.

Do uzyskania strumienia świetlnego o lepszych właściwościach kierunkowych przeznaczony jest odbłyśnik (blenda), który osadza się na trzymaku znajdującym się na zbiorniku wodnym .Lampę można zamieszczać na haku nośnym.Zasada Działania Lampy Karbidowej

Działanie lampy karbidowej polega na wykorzystaniu jako źródła światła palącego się acetylenu powstającego na skutek reakcji chemicznej pomiędzy karbidem - węglik wapnia CaC2 a wodą. Wielkość płomienia a więc strumień świetlny ustala się zaworem regulującym dopływ wody do zbiornika karbidowego.
Data dodania: 15 maja 2012
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 255 razy od 15 maja 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Starszy kustosz
20 maja 2012
No wiesz sixpack nie zgadzam się z tym co piszesz ale mogę się mylić. Jak znajdę info w katalogu o tej lampie to dam znać pozdr
19 maja 2012
Witam ! Górna część lampy z pewnością jest produkcji Friemann & Wolf, ale dolna część nie pasuje do lampy Friemana....
te dwa drążki mają zaokrąglony kształt ale lampy F & W mają płaską końcówke....hak noszenia tez nie jest typowy..
plastikowe korki zostały użyte w we wszystkich modelach producentów powojennych aby zaoszczędzić koszty i mosiądz
Starszy kustosz
18 maja 2012
Ta lampa nie jest produkcji Friemann & Wolf. Wg mnie to Wilhelm Seippel co świadczy o cieńszej szpilce do dozowania wody i plastikowym korku. Po otwarciu lampy środkowy trzpień trzymający "ruszt" powinien być charakterystyczny dla produktów Seippela. Miejsce pochodzenia lampy Niemcy pozdr
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.