OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
49 / 52
<
>
Pradziadek mój poczatkowo służył w:2 kompanii kadrowej 9 zapasowego batalionu budowlanego, nastepnie przeniesiony do 1 kompani szkolnej 9 batalionu budowlanego w Lagensalza, na koniec po odbyciu przeszkolenia wojskowego trafił do 1 kompanii budowy fortyfikacji 797 batalionu saperów czyli do macierzystej jednostki. Ta znowu powstała 06-10-1943 w Eschwege w IX Okręgu Wojskowym (Kassel, Frankfurt nad Menem).04-07-1944 przemianowana na 797 batalion inzynieryjny ( saperów), po uzupełnieniu stanów osobowych przeniesiony na front wschodni, tereny radzieckie gdzie zginął 01.02.1944 roku. Z listu który przyszedł z jednostki wojskowej wynika że w czasie nalotu schował się pod wagon. W ten wagon właśnie uderzyła bomba.Na ostatnim zdjęciu list z jednostki oraz mały nekrolog.
Data dodania: 19 maja 2012
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1944
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1137 razy od 19 maja 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.