bagnet niemiecki S 84/98

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 8
<
>
Seitengewehr S 84/98

Bagnet używany rzez niemiecką piechotę podczas II wojny światowej wywodził się od modelu z 1915 roku,produkowanego ze stali Solingen.Był jednak krótszy i bardziej praktyczny od swego poprzednika.Składał się tylko z 10 części.Swoją podróż po polach bitew wyruszył z drewnianymi okładzinami,zastąpionymi później przez bakelitowe w kolorze czarnym lub czerwonym,by pod koniec wojny powrócić do drewna.Uproszczenie produkcji,które dokonało się w trakcie wojny,polegało na zastąpieniu śrub mocujących okładziny nitami.Surowo zakazywano ostrzenia głowni,posiadającej zbrocze i zakończonej szpicem.
Data dodania: 22 maja 2012
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 813 razy od 22 maja 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.