ARBEITSBUCH - NIEMIECKA KSIĄŻKA PRACY 2-model

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
48 / 52
<
>
Skoroszyt pierwszym obowiązkiem został wprowadzony w 1935 roku z powodu braku w zawodach przemysłowych, takich jak górnictwo i kowalstwo, ale potem szybko rozszerzy się na inne grupy zawodowe. W roku 1938 około 22,5 milionów książek Arbeitsbuch zostało wydanych przez Urzędy Pracy. Skoroszyt w wersji 2 - to cienka książeczka o numerach w formacie A6 DIN z 38 stronami. Pierwsze trzy cyfry numeru skoroszytu to nr Arbeitsamtu (Urzędu Pracy) w tym wypadku nr 430 Rydułtowy (Górny Śląsk).Książka pracy wydana Teodozji Wolnicki urodzonej 24. październik 1923 roku w Radlinie I, okreg Rybnik.Od dnia 01.08.1940 - 10.1942 zatrudniona w fabryce w Suminie -miejscowosc blisko Rydultow.

Na dwoch ostatnich zdjeciach Quittungskarta wydana na to samo nazwisko.
Data dodania: 23 maja 2012
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1377 razy od 23 maja 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.