OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
60 / 405
<
>
1.USA.1936. Blok wydany z okazji wystawy filatelistycznej w Nowym Jorku, 9-17 maja 1936.

Zwany przez zbieraczy Farley's Follies (od nazwiska Poczmistrza Generalnego Jamesa Farleya).Blok z 4 znaczkami z wydań 1935 (Yv 338),Yv 339,Yv 341 i 1936 -Yv 342.2. Zn. nr Yv 341 z 1935 r -Stulecie stanu Michigan -pieczęć stanuPieczęć stanowa Michigan przedstawia bielika amerykańskiego. Reprezentuje nadrzędny autorytet i jurysdykcję władz federalnych. Wapiti i łoś to symbole fauny. Słowo Tuebor ("Obronię") odnosi się do położenia geograficznego Michigan na północnym pograniczu. Stojący na półwyspie (stan Michigan zajmuje dwa półwyspy między Wielkimi Jeziorami) traper ma jedną rękę uniesioną w geście pokoju, a w drugiej trzyma strzelbę, co oznacza, że gotów jest bronić kraju. Pod tarczą srebrna wstęga z dewizą w języku łacińskim Si quaeris peninsulam amoenam circumspice ("Jeżeli szukasz miłego półwyspu, spójrz wokół siebie").W otoku pieczęci napis: The Great Seal of the State of Michigan ("Wielka Pieczęć Stanu Michigan") i data cyframi rzymskimi (1835).

Michigan – stan Stanów Zjednoczonych Ameryki, leżący w części regionu Midwest nazywanej regionem Wielkich Jezior.Nazwa pochodzi od nazwy jeziora Michigan, poprzez język francuski wywodzącej się od słowa misshikama (wielkie jezioro) z języka odżibwe.
Data dodania: 30 maja 2012
Datowanie przedmiotu: 1935 - 1936
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 314 razy od 30 maja 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.