Pancerna Odznaka Szturmowa,... w PORADNIK - IDENTYFIKACJA ODZNAK NIEMIECKICH OKRESU III RZESZY w MyViMu.com

Pancerna Odznaka Szturmowa, Panzerkampfabzeichen

Duże zdjęcie Pancerna Odznaka Szturmowa, Panzerkampfabzeichen
Ciekawy eksponat
Pancerna Odznaka Szturmowa ; Tank Assault Badge ; PanzerkampfabzeichenWersja brązowa dla załóg czołgów; kopia.Pancerna Odznaka Szturmowa  została ustanowiona 20 grudnia 1939 roku i była kontynuacją odznaki pancernej pierwszowojennej oraz odznaki pancernej Legionu Condor.Po wybuchu Drugiej Wojny Światowej (WWII) Generaloberst von Brauchitsch dla jednostek pancernych Whermachtu, utworzył Pancerną Odznakę Szturmową, którą zaprojektowała firma Ernst Peekhaus z Berlina. Projekt Peekhaus przedstawia  jadący z lewej strony na prawą po polu (łące) czołg, wpisany w owalny wieniec z liści dębu. Zwieńczeniem wieńca oraz odznaki jest godło narodowe III Rzeszy - orzeł trzymający w szponach swastykę (skrzydła złożone). U podstawy odznaki, po środku na dole, wieniec jest przewiązany wstęgą, od której po lewej i prawej stronie rozchodzą się dębowe liście, po 5 z każdej strony.Pełen opis odznaki i jej pochodzenie, można znależć przy dwóch pierwszych 'eksponatach' w tej 'kolekcji'.
Data dodania: 14 marca 2011
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 394 razy od 14 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.