ODZNACZENIE IM.JANKA KRASICKIEGO

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
102 / 218
<
>
Ustanowiono dnia: w grudniu 1957rUstanowione zostało uchwałą Komitetu Centralnego Związku Młodzieży Socjalistycznej Odznaczenie nadawane jako wyraz uznania za wieloletnią i ofiarną pracę w ruchu młodzieżowym. Odznaczenie dzieli się na trzy stopnie [ złote, srebrne, brązowe ] Odznakę stanowi krzyż kształtem przypominający Krzyż Zasługi, lecz o mniejszym wymiarze [ 30x30 mm ] bez promieni między ramionami. Na awersie krzyż pokryty jest czerwoną emalią z obrzeżem złotym, srebrnym, lub brązowym [ w zależności od stopnia ]; pośrodku znajduje się okrągła tarcza okolona pierścieniem i otoczkiem z białej emalii, na której wytłoczone jest popiersie J. Krasickiego; tarcza i znajdujące się na niej popiersie , w zależności od stopnia jest koloru złotego , srebrnego lub brązowego. Rewers krzyża gładki. Odznaczenie zawieszone jest na wstążce koloru wiśniowego szerokości 30 mm z biało-czerwonym paskiem o szerokości 5 mm przebiegającym pionowo przez środek.
Data dodania: 17 czerwca 2012
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 391 razy od 17 czerwca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.