Czterej pancerni

Duże zdjęcie Czterej pancerni
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
179 / 197
<
>
Czterej pancerni zawładnęli po 1966 zbiorowymi emocjami. Któż nie chciał być czołgistą, ileż psów przestało być Burkami, kto nie kochał się w Marusi?Na zdjęciu załoga w składzie z pierwszej serii: Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi), Grigorij Sakaszwili (Włodzimierz Press), Gustaw Jeleń (Franciszek Pieczka), Jan Kos (Janusz Gajos). Szarik pewnie plącze się pod nogami.Średnica 60 mm.
Data dodania: 18 czerwca 2012
Datowanie przedmiotu: 1968 - 1970
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 741 razy od 18 czerwca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
26 września 2022
Dzięki za wyjaśnienie,  człek uczy się całe życie a i tak umiera głupi. W filmie pokazano Olgierda jak potomka zesłańców, może chcieli pokazać jaki zły był Car i zsyłał Polaków na Syberię a oni są wspaniłomyślni i pozwalają takim powrócić na łono ojczyzny, do tego było potrzebne Polskie nazwisko.
Kustosz
26 września 2022
Olgierd Jarosz to w książce Wasyl Semen. Swoją drogą ciekawe, dlaczego w filmie zmieniono jego imię i nazwisko. Ktoś może wie?
Kustosz
25 września 2022
Chyba coś przegapiłem, kto to Semen ?
25 września 2022
W ksiażkowej wersji Semen i Szarik.
Kustosz
24 września 2022
Słusznie! :)
Kustosz
24 września 2022
Szarik.
Kustosz
24 września 2022
W Kirgistanie cieć, który pilnował meczet Dungan w Karakolu zadał nam zagadkę - kto z czołgu 102 był rosjaninem? Kto zna odpowiedź? Tam w nagrodę dał nam po jabłku...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.