Ferdinand Laub w Muzeum użytkownika keram568 w MyViMu.com

Ferdinand Laub

Duże zdjęcie Ferdinand Laub
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 8
<
>
Ferdinand Laub 1832 - 1875 czeski skrzypek i kompozytorFerdinand Laub (19 stycznia 1832 - 17 marca 1875) był czeskim skrzypkiem i kompozytorem .

Laub urodził się w Pradze . Pod wpływem ojca, Erasmusa Laub (1794-1865), pierwsze publiczne pojawienie Ferdynanda odbyło się, gdy miał 6 lat. W wieku 10 lat miał swój koncert w Stavovské divadlo (teatr w Pradze). Od 1843/46 studiował w konserwatorium w Pradze. Laub rozpoczął karierę wirtuoza w Wiedniu , na dworze cesarskim. W 1850 roku wyjechał z całej Europy z szeregiem wystaw. Przebywał przez dłuższy czas w Weimarze i Berlinie (1855/62 profesora w Konserwatorium Sterna ). Od 1866/74 był profesorem skrzypiec w badaniach Konserwatorium Moskiewskim .

Laub był dobrym, podziwianym skrzypkiem, zdobywając nagrody w całej Europie, Piotr Czajkowski nazwał go "najlepszym skrzypkiem naszych czasów". Był pierwszym skrzypkiem w prawykonaniu obu kwartetów smyczkowych, a pośmiertna dedykacja III z 1876 roku.

W 1874 roku choroba płuc zmusiła go do zaprzestania pracy. Jego następcą został w Konserwatorium Moskiewskim Jan Hřímalý . Laub zmarł w drodze do uzdrowiska w Meran , w Gries, w pobliżu Bolzano . Został pochowany na Cmentarzu na Wyszehradzie .

Jego syn Laub Wazy (1857-1911) był skrzypkiem i kompozytorem.
Data dodania: 15 marca 2011
Miejsce pochodzenia: Czechosłowacja
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 251 razy od 15 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.